Trash,I'll Pick It Up!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Black Sabbath.

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Black Sabbath. Empty Black Sabbath.

Δημοσίευση  Admin Τετ Δεκ 22, 2010 8:48 am

Δεν θα το γαμησω,θα ειναι τρου.Οποιος μου πει για Sabbath(με S κεφαλαιο οπως γραφουν οι subs για τον αφεντη τους) για οποιονδηποτε αλλον εκτος απο τον εναν τον μοναδικο τον τρου ολ ταημ εντερτεηνμερ Μαντμαν θα φαει ban απο το forum ΜΟΥ.Το ονομα τους το πηραν απο μια b-movie των 60's με πρωταγωνιστη τον boris karloff,πιθανως καμμενη.Αν πω οτι το artwork του πρωτο τους δισκου ειναι οτι πιο σατανικο εχω δει μην μου δειξετε το γυμνους τουμπανους βικινγκς να κατασπαραζουν αγριμια.(οφ τοπικ:το δευτερο πιο εντυπωσιακο εξωφυλλου δισκου ηταν αυτο των mayhem με το νεκρο πουλι στο συρμα,δεν πολυκατεχω απο μπλακ(οχι τζακ τζονυ) αλλα δεν χρειαζεται να εισαι πανω απο 12 χρονων για να καταλαβεις οτι οι τυποι ειναι καθυστερες,ασχετικα με το τι επαιζαν,φτανει) Συνεχιζω λεγοντας οτι τους τεραστιους ατσαλενιους σταυρους που φορανε τους προμηθευτηκαν υπο τον φοβο απειλης καταρας σατανιστων που τους ειχαν προτινει να παιξουν σε ηβεντ τους(σικ) αλλα οι Sabbath ειπαν οχι.Μουσικα τωρα ο Iommi ειναι ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ riffmaster.Kαταφερε με τρεις νοτες στο ομωνυμο τραγουδι τους να φτιαξει ατμοσφαιρα κηδειας που αλλοι θελουν δισκους κ δισκους και παλι χλωμο(το επαιζα μια φορα στην κιθαρα επι 10 λεπτα και πεταγεται η μανα μου και μου λεει σταματα με καταθλιβει..).Μιλωντας για το ιδιο τραγουδι ακουστε τα πιο ψαρωτικα φωνητικα εβα(οι νταρκθροουν προκαλουν γελια,καλοι κατα τ αλλα).Το μπασο του Βutler ειναι groovy oσων λιγων και επισης γραφει και φιλοχριστιανικους στιχους(μεταφυσικες ανησυχιες της λεω εγω).Ο Ward οπως πρεπει στα τυμπανα.Α!να μην ξεχασω να πω οτι η παραγωγη τους ειναι οτι πρεπει για το υφος τους.Γραψαν το πρωτο τιγκα stoner κομματι(sweet leaf),το πρωτο doom(black sabbath),πρωιμο τhrash(σε children of the grave και into the void) και απλα ηταν η επιτομη του heavy(metal) συγκροτηματος την ωρα που οι zepellin επαιζαν φολκ,οι πιο πολλοι προγκοκωλοβαραγανε και η μονη οασις ισως ηταν οι blue cheer.απο ντρογκς στην αρχη acid και επειτα σκονοχακαποξυδα με πιο καμμενο τον Ozzy που λεει οτι δεν θυμαται τιποτα απο αυτην την περιοδο.Επισης εχει πει οτι τυχαια βγηκε το war pigs την περιοδο πολεμου του βιετναμ μιας και δεν το ξεραν αλλα αργοτερα το αναφερουν στον δισκο στο hand of doom.οσο για την μετα-ozzy περιοδο,delete,ειναι ποτε δυνατον το πιο βαρυ group στο συμπαν να επικιαζει? ειπαμε τρου αλλα οχι και ετσι.επισης τα reunion γτπ αλλα τουλαχιστον ειχα την ευκαιρια να τους δω.δυο κουβεντες θα πω.οι 5 πρωτοι δισκοι ειναι καρακλασικ(με αγαπημενο μου το vol.4).αν ειστε τρου τρας φορουμ λαβερς καθε χριστουγεννα να μου φερνετε και μια σαιζον των the osbournes.οι pink floyd δεν επιασαν ποτε την acidila του planet caravan.stay true.pay to cum. Twisted Evil

Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

https://trrrash.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Black Sabbath. Empty Απ: Black Sabbath.

Δημοσίευση  Rwxamhs Πεμ Δεκ 23, 2010 10:22 am

Το εχεις απωθημενο να γινεις μουσικος δημοσιογραφος;

Rwxamhs

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Black Sabbath. Empty Απ: Black Sabbath.

Δημοσίευση  Admin Πεμ Δεκ 23, 2010 10:29 am

www τι τιμη!μπα οχι βαριεμαι να ροταω σε ποιο στουντιο καναν την παραγωγη κ τετοια.

Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

https://trrrash.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Black Sabbath. Empty Απ: Black Sabbath.

Δημοσίευση  cyber666 Σαβ Μαρ 19, 2011 7:48 pm

εισαι λιγο χαζουλης αλλα δεν τα λες κ ασχημα !! Laughing

cyber666
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης